Nasze projekty

Kioski Troski [2. edycja]
Projekt w trakcie realizacji

“Kioski Troski” – kurs o zdrowiu psychicznym dla kadr kultury z Warszawy.

Kioski Troski
Projekt zakończony

“Kioski Troski” – kurs o zdrowiu psychicznym dla kadr kultury z Warszawy.

Polska dla początkujących i zaawansowanych – podaj dalej
Projekt w trakcie realizacji

„Polska dla początkujących i zaawansowanych – podaj dalej” to projekt edukacyjny, którego celem jest wsparcie organizacji i instytucji samorządowych chcących łączyć wolontariuszki i wolontariuszy 60+ oraz uchodźczynie i uchodźców poprzez konwersacje w języku polskim.

Nowe Relacje
Projekt zakończony

Nowe Relacje – Działania na Rzecz Włączenia i Integracji Międzypokoleniowej Osób z Ukrainy z Doświadczeniem Uchodźczym” to program grantowy, którego głównym założeniem jest wsparcie projektów na rzecz włączenia społecznego i adaptacji uchodźców i uchodźczyń wojennych z Ukrainy w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 50+, w tym także osób z niepełnosprawnościami.

Archipelag Pokoleń
Projekt w trakcie realizacji

Międzypokoleniowy kurs online dla osób zainteresowanych tematyką międzypokoleniowości i chcących działać na rzecz innych, w szczególności skierowany do animatorów kultury, słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku, pracowników bibliotek i domów kultury, społeczników.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „GENERATOR INNOWACJI. SIECI WSPARCIA 2”
Projekt zakończony

Projekt inkubacyjny z możliwością uzyskania grantu na innowacje społeczne na rzecz osób starszych.  W ramach kilkumiesięcznej współpracy wspieramy innowatorów w stworzeniu gotowego rozwiązania, które będzie możliwe do wdrożenia przez zainteresowane organizacje, instytucje, samorządy, firmy, społeczników w całej Polsce.

Kurs “Projektowanie starości” dla kadr kultury Warszawy
Projekt zakończony

Coraz więcej osób pracujących w instytucjach kultury zdaje sobie sprawę, że osoby starsze będą (a może już są) jedną z największych grup odbiorców ich działań. Aby pomóc im przygotować się do „srebrnej rewolucji” przygotowaliśmy kurs pracy z osobami starszymi.

Polska dla początkujących i zaawansowanych
Projekt zakończony

Projekt “Polska dla początkujących i zaawansowanych” jest innowacją społeczną, która łączy dwie grupy osoby z doświadczeniem migracji oraz seniorów i seniorki – które rzadko wchodzą ze sobą w kontakt, jednak w naszej ocenie mogą sobie wzajemnie wiele zaoferować.

Seniorzy w akcji
Projekt w trakcie realizacji

Konkurs ”Seniorzy w akcji” zrodził się z przekonania, że pasja i chęć działania są niezależne od wieku. Ludzie, którzy przez całe życie byli aktywni i przedsiębiorczy, po przejściu na emeryturę w naturalny sposób szukają nowych przestrzeni do samorealizacji.

Seniorzy w sieci
Projekt w trakcie realizacji

Projekt “Seniorzy w sieci” przygotowaliśmy z myślą o potrzebach współczesnych seniorów. Ma on charakter edukacyjny  i dotyczy kompetencji medialnych seniorów.

UTW dla społeczności
Projekt w trakcie realizacji

W ramach projektu  uniwersytety trzeciego wieku otrzymują roczne wsparcie w budowaniu grup wolontariuszy, którzy chcą działać nie tylko na rzecz otoczenia i społeczności lokalnych, ale również  na rzecz rozwoju swojego UTW.

Tandem. Mentoring 55+
Projekt zakończony

Projekt „Tandem. Mentoring 55+” to pilotaż działań mentoringowych opartych o partnerską relację dwóch pokoleń. Do projektu zaprosiliśmy osoby 55+, które podzieliły się swoją pasją, zainteresowaniami, wolnym czasem, z młodszym pokoleniem, na zasadzie regularnych spotkań 1 na 1: osoba 55+ i dziecko w wieku 8-13 lat.

Warszawa dla początkujących i zaawansowanych
Projekt zakończony

Działania edukacyjne angażujące wolontariuszy i wolontariuszki 60+ do wspólnych działań z migrantami i migrantkami mieszkającymi w Warszawie.

Pomysły do zrobienia
Projekt zakończony

Jest to zbiór scenariuszy działań społeczno-kulturalnych, które prezentujemy w formie publikacji i strony internetowej.

AUTENTYZM. Rodzina. Archiwum. Historia.
Projekt zakończony

Projekt  “AUTENTYZM. Rodzina. Archiwum. Historia.” to kontynuacja działań skierowanych do dorosłych osób ze spektrum autyzmem. W ramach projektu zostały zrealizowane warsztaty, wystawa wraz z wernisażem a także seminarium dla pracowników instytucji kultury. Działania były prowadzone w partnerstwie z Domem Spotkań z Historią oraz Fundacją SYNAPSIS. Nad artystyczną spójnością przedsięwzięcia czuwał Kobas Laksa – artysta sztuk wizualnych.

Warszawa Lokalnie
Projekt zakończony

Działania „Stołeczni Społeczni – Sieć Animatorów Warszawskich”, realizowane w ramach projektu „Warszawa Lokalnie”, wspierające aktywnych warszawiaków.

Polis(h) Photo Lab
Projekt zakończony

Polsko-białoruski projekt zrealizowany przez młodych fotografów dokumentalnych. Młodzi twórcy stworzyli autorskie i społecznie zaangażowane projekty fotograficzne. Szukali tego, to wspólne i tego, co różne w nich samych, oraz w ich myśleniu o fotografii, o historii i o współczesności obu krajów.

Zoom na Rady seniorów. Uniwersytet Obywatelski.
Projekt zakończony

Projekt Zoomu na Rady Seniorów. Uniwersytet Obywatelski ma na celu wzmocnienie współpracy rad seniorów z samorządem lokalnym, aby miała ona wymiar partnerski.

Zoom na domy kultury. Mołdawia
Projekt zakończony

Projektem “Zoom na domy kultury. Mołdawia” pragnęliśmy przenieść do Mołdawii najlepsze polskie praktyki i doświadczenia związane z uspołecznianiem domów kultury i tworzeniem ich nowej roli w obliczu przemian gospodarczych oraz ustrojowych.

Lokomotywa Zmian
Projekt zakończony

Lokomotywa Zmian to projekt, w którym w partnerstwie z Centrum Wolontariatu i Volunteer Center Tysvaer wspieramy rozwój wolontariatu pracowniczego w firmach. Nasze organizacje łączą w sobie wieloletnie doświadczenia w zakresie wspierania wolontariatu, pracy z osobami 55+ i cel aby szerzyć ideę angażowania osób dojrzałych w projekty wolontariackie wzmacniające aktywne postawy obywatelskie poprzez realizowanie własnych pasji.

Polska Lab
Projekt zakończony

Miejskie laboratorium medialno-obywatelskie uruchomione w dwóch średnich miastach w Polsce. Połączyliśmy potencjał lokalnych organizacji pozarządowych pracujących z młodzieżą, miejskich aktywistów i ekspertów z dziedziny nowych mediów i nowych technologii. Wszystko po to, by zwiększać obywatelską świadomość i wzmocnić wpływ młodych mieszkańców na przestrzeń, w której żyją.

Wystawy z dostawą. Sztuka do samodzielnego użycia.
Projekt zakończony

W ramach programu nasi Latający Animatorzy odwiedzili siedem instytucji kultury z małych miejscowości, z którymi wypracowali nieszablonowe rozwiązania i pomysły na działania zainspirowane dziełami polskiej sztuki nowoczesnej.

WARSZAWA.LAB
Projekt zakończony

Warszawa Lab to multimedialny projekt, w którym film, fotografia i nowe media służą do odkrywania i zmieniania Warszawy.

TOŻSAMOŚCI ODZYSKANE. INTERWENCJE
Projekt zakończony

Była to kontynuacja pracy wokół historii i pamięci na ziemiach objętych powojennymi przesiedleniami.

MŁODE MENEDŻERKI KULTURY
Projekt zakończony

Projekt powstał dla młodych kobiet aktywnie działających w sektorze kultury.

MAGICZNE MAZOWSZE konkurs fotograficzny
Projekt zakończony

Wystawa fotografii i krótkich opowieści o magicznych i niesamowitych miejscach Mazowsza.

DLA TOLERANCJI to co różne // to co wspólne
Projekt zakończony

Program dla promowania postaw tolerancji i otwartości.

Szuflada i telewizor
Projekt zakończony

„Szufladaitelewizor” to projekt, w którym poszukiwano nowego spojrzenia na Warszawę przez młodych ludzi.

ZOOM NA UTW badanie potencjału UTW
Projekt zakończony

„Zoom na UTW”, to ogólnopolskie badanie uniwersytetów trzeciego wieku realizowane przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych  ę we współpracy naukowej z Instytutem Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

SZKOŁA SUPERBABCI I SUPERDZIADKA miejsce twórczej zabawy
Projekt zakończony

Szkoła stanowi nowatorską i potrzebną formę wspierania osób 50+ w roli dziadków. Przygotowuje także osoby starsze do wolontariatu na rzecz dzieci np. jako „przyszywani dziadkowie”.

TOŻSAMOŚĆI ODZYSKANE akcja terenowa
Projekt zakończony

Program „Tożsamości odzyskane” powstał z myślą o tych działaniach w Polsce, które podejmują się pracy wokół historii i pamięci na ziemiach objętych powojennymi przesiedleniami.

Praga Lab
Projekt zakończony

Praga Lab to cykl spotkań z fotografią, filmem, dźwiękiem i archiwaliami.

1/1 Mistrz i Uczeń
Projekt zakończony

Projekt 1/1 Mistrz i Uczeń było to spotkanie 10 młodych twórców z całej Polski z 10 wyjątkowymi mentorami.

Migawki
Projekt zakończony

Migawki to inkubator projektów fotograficznych gdzie kwestie techniczne były na dalszym planie, zaś z przodu była nauka myślenia fotograficznego.

ZOOM na Rady Seniorów
Projekt zakończony

„Zoom na  rady seniorów”, było to ogólnopolskie badanie Rad Seniorów z całej Polski oraz projekt współpracy z partnerstwami rad seniorów i samorządów gminnych.

Skorzystaj z naszych pomysłów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa. Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny (FreshMail) i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

NIP: 529-16-47-110
REGON: 017475000
KRS: 0000084092

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content