Szukasz nowych inspiracji i pomysłów na działania? Potrzebujesz konkretnych narzędzi pracy? Chcesz dowiedzieć się jak lepiej poznać swoją społeczność? Zaproś Latającego Animatora Kultury i Latającego Socjologa. Przylecimy do Twojej miejscowości.

Z prowadzonych przez nas od wielu lat projektów społeczno-kulturalnych wynika, że pracownicy instytucji kultury, liderzy i animatorzy w całej Polsce potrzebują inspiracji, nowych narzędzi i metod do pracy ze społecznością lokalną, czasu i przestrzeni do refleksji nad własną rolą. Właśnie po to, by wspierać takich ludzi powołaliśmy sieć Latających Animatorów Kultury i Latających Socjologów.


Latający Animatorzy prowadzą mini-projekty: działania filmowe, fotograficzne, teatralne, muzyczne. Wspólnie z grupą zrobią film animowany, zaśpiewają ukraińskie pieśni, zatańczą capoeirę, ulepią z gliny, posnują opowieści, zrobią zdjęcie pudełkiem, urządzą przestrzeń, pomogą zaplanować warsztat. Latający Animatorzy przynoszą nie tylko inspirację, ale także pokazują konkretne metody pracy, które można wykorzystać w dalszym działaniu. Latający oprócz bezpośredniej pracy z grupą nastawieni są na wsparcie i przekazanie wiedzy lokalnym animatorom. Każdej wizycie towarzyszy rozmowa dotycząca metod pracy, ewaluacja wspólnych działań, a także przekazanie konkretnych materiałów edukacyjnych, inspiracji i scenariuszy działań.


Latający Socjologowie dostarczają narzędzi do prowadzenia lokalnych diagnoz pod hasłem „Jak zostać badaczem swojej społeczności?". Pomagają zbadać i zrozumieć potrzeby różnych grup w lokalnej społeczności, wspomagają proces tworzenia strategii działania, pomagają rozpoznać potencjał przyszłych partnerów i stymulują nawiązywanie współpracy między instytucjami, organizacjami i niezależnymi liderami. Metody, które proponują są proste i wymagają niewielkich nakładów finansowych i pracy – z powodzeniem mogą być zrealizowane samodzielnie przez same instytucje i organizacje.

Partnerem merytorycznym Latających Socjologów jest Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „STOCZNIA”


Zainicjowanie sieci Latających Socjologów było możliwe dzięki wsparciu Fundacji im. Batorego
WIĘCEJ O SIECI

ORGANIZATOR:

ę